Мій арт-досвід


 Дитячий малюнок  – це  частка духовного життя дитини. Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі, входять у нього як творці краси,дістаючи насолоду від неї.
                                                                                           Сухомлинський В.О.

Головною метою естетичного виховання є те, щоб виховати в майбутньому поколінні особливе чуття до краси оточуючого світу, щоб в будь-якій області людської діяльності це розвинене чуття до краси знайшло своє повне вираження. А одним із найбільш важливих факторів естетичного виховання є мистецтво, зокрема образотворче.

Образотворче мистецтво так чи інакше постійно і безперервно естетично впливає на людину. Ця властивість як раз і визначає його роль у вихованні дитини.
            Програма мого гуртка «Композиція» дуже цікава і різноманітна дає можливість кожній дитині виявити себе. Керівник гуртка разом з вихованцями може вибрати певний проект. Під проектом розуміється обґрунтована, спланована діяльність, яка включає в себе вибір об'єкта проектування, розробку технології, виготовлення та реалізація. Проект, вихованці можуть розробити індивідуально або колективно. Немає нічого приємнішого, ніж втілювати свої задуми в життя, ніщо так не об'єднує людей, як спільна творча праця, і діти, які пізнали радість творчості будуть творити навколо себе красу.
          
  Багатий світ мистецтва. Пізнаючи його творча особистість, у пошуках, завжди знайде щось нове. Так і ми опрацьовуючи програму відкрили для себе мистецтво декулажу, захопилися колажем. Відкриттям для дітей став  відомий усім, матеріал гіпс з якого гуртківці виготовляють різноманітні цікаві сувеніри,навчилися поєднувати вироби з гіпсу з іншими матеріалами і з'явилося багато чудових робіт в яких використався штучні і природні матеріали. На заняттях гуртка завжди підтримується загальна атмосфера захопленості і зацікавленості в роботі.
            Методика навчання направлена на формування художньо-творчої активності вихованця. Для цього можна використовувати такий метод, як порівняння, співставлення. На заняттях потрібно демонструвати не один предмет як приклад, а багато варіантів з урахуванням мети і задач заняття. Важливим показником успішності навчання є розвиток у дітей вміння виконувати самостійно те, що вони раніше робили з допомогою керівника гуртка.
            В результаті, діти створюють серію прекрасних робіт, які можуть представити на виставках, конкурсах, прикрасити інтер'єр будь-якої оселі та надихати на створення інших чудових робіт.
            Програма з образотворчого мистецтва передбачає роботу звісно ж з фарбами (гуаш, акварель). Вихованці вчаться користуватися фарбами, оволодівають технікою їх нанесення, а також бережному відношенню до матеріалу, що застосовують у роботі.
            Гуртківці опановують роботу із іншими засобами для малювання: пастель; кольорова крейда; олівці; вугіль.
            Чітка організація роботи вихованців протягом всього заняття допомагає концентрувати увагу. Гуртківці при роботі над композицією використовують тільки ті матеріали, які необхідні на даному етапі, що не відволікає від роботи і не перевантажує робоче місце (дисциплінуючи дітей).
            З перших же занять діти вчаться правильно сидіти – прямо не нахиляючи без необхідності голови.
            Важливим моментом в організації освітнього процесу є своєчасне забезпечення матеріалами для роботи гуртка. Одним з шляхів підвищення ефективності занять малюванням є використання в навчальному процесі репродукцій картин відомих майстрів, щоб роздивляючись твори мистецтва діти активізували свої думки, уяснювали закони конструктивної будови предметів, перспективи, світлотіні, кольорознавства, вдосконалювали свій естетичний смак.
            Малюнок з натури допомагає гуртківцям усвідомлювати деякі закономірності, навчиться гостріше бачити предмети, їх розмір, колір, форму, в результаті чого розвивається тверда рука та чіткість погляду.

            Одне з головних місць в освітньому процесі займають замальовки (почерки), виконані з натури або по пам'яті. Працюючи над почерком, вихованці гуртка мислять, аналізують побачене. З допомогою почерків виявляється здатність дитини до спостережливості, вмінні швидко вловлювати пластичність форми, рух, особливості.
            Важливу роль у вихованні та розвитку гуртківців мають спеціальні бесіди з мистецтва, вечори відпочинку на базі Будинку дитячої та юнацької творчості.
        
 В кожній груп дітей обирається староста, що сприяє злагодженій роботі гуртка. До роботи залучаються і діти з багатодітних сімей, діти сироти, діти з малозабезпечених родин, а також діти інваліди.
            В даний час гурток працює за програмою "Композиція" Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості.
            Гурток активно співпрацює з класними керівниками шкіл та вчителями, що допомагає у організації виставок та заходів, а також сприяє виявленню талановитої  учнівської молоді.
            Велику виховну роль в розвитку художнього смаку вихованців гуртка грають виставки їхніх робіт. Такі виставки постійно діють при нашому БДЮТ (постійно-діюча виставка дитячих робіт).
            Оформлюючи виставку важливе значення ми надаємо експозиції робіт. Роботи розміщуємо на відкритій, гарно освітленій стіні на спеціальних стендах.

Широке розповсюдження отримали конкурси дитячого малюнка. Міжнародного значення, Всеукраїнського , обласного та місцевого значення. Вихованці гуртка беруть активну участь у таких конкурсах та здобувають перемоги:
-         2001р. – робота Залужного Романа. Гуртківця Залужного Романа була відзначена на конкурсі  дитячих малюнків в м. Бітола (Македонія) та увійшла до каталогу кращих робіт.
-         2003р. - вихованці гуртка дитячий табір "Артек".приймали участь у конкурсі малюнків за сприянням редакції газети "Казковий вечір" та були нагороджені подарунками.
Щороку вихованці гуртка "Композиція" є активними учасниками Всеукраїнського конкурсу УМАКО "Сузір'я" ("Космічні фантазії").
-         2001р. – робота Шевченко Вікторії, зайняла призове місце в другому етапі конкурсу "Космічні фантазії";
-         2005р. – робота Герасименко Інни, зайняла ІІІ місце в другому етапі на Всеукраїнському конкурсі УМАКО "Сузір'я" "Космічні фантазії";
-         2007р. – Колісніченко Олена посіла почесне друге місце на Всеукраїнському конкурсі УМАКО "Сузір'я" "Космічні фантазії"
та була нагороджена путівкою в дитячий табір "Артек".
      Також відзначалися подяками у цьому конкурсі – Гончаренко Олена, Вовкодав Ольга, слободенюк Олена.
-         2004р. – Оленич Ольга, вихованка гуртка "Композиція", стала учасником VII обласного фестивалю дітей з функціональними обмеженнями "Повір у себе" та була нагороджена дипломом і путівкою в дитячий табір "Артек";
-         2008р. – Зозуля Діана, вихованка гуртка "Композиція", нагороджена грамотою та цінним подарунком за зайняте ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі  "Податки очима дітей";
-         2008р. – вихованці гуртка стали учасниками виставки декоративно-прикладного мистецтва в рамках проведення Всеукраїнського фестивалю "Калиновий спів", де були нагороджені дипломом та цінними подарунками;
-         2010р. – вихованці гуртка відзначені листом вдячності та подарунками за активну участь у конкурсі  дитячого малюнка, що проходив у м. Нагасані (Японія).

      2010 р. перший етап Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості  « Податки очима дітей »  Беркатюк Олександра зайняла друге місце. 

      2012 р. - Дипломом за зайняте друге місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки « Знай і люби свій край »    нагороджена Беркатюк Олександра.
      2012 р. - Дипломом  лауреата Всеукраїнського конкурсу – фестивалю « Таланти  багатодітної родини » нагороджена Зозуля Діана.
      2012 р. - Дипломом відділу освіти Новоархангельської  РДА нагороджена Щербак Юлія за участь у районному святі « Зоряний олімп » друге місце.
      2012 р. - Дипломом за зайняте друге місце в обласному етапі Всеукраїнської виставки – конкурсу  « Знай і люби свій край »  нагороджена Десятніченко Юля.
      2013 р. - Грамотою Новоархангельського РВУМВС України в Кіровоградській обл . нагороджені вихованці гуртка  за участь конкурсі малюнку « Мій дільничий інспектор ».
      2014р. -  Дипломами  учасників  Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості  присвяченого Всесвітньому Дню Землі на тему «Професією своєю я Землю вшаную » нагороджені Воронкова Юля та Щербак Юля 
      2015 р. - Дипломами Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку  « Щаслива дитина – квітуча Україна »  нагороджені : Драгомощенко Софія , Негур Ольга , Слюсаренко Аліна  та Кузьміна Маргарита.
      2016 р. - Дипломом першого ступеня нагроджений Толочко Богдан переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об*єднання  « Сузір`я »  « Космічні Фантазії ».
      2018 р. - Грамотою за зайняте третє місце в районному конкурсі « Свій голос віддаю на захист природи »нагороджена Олійник Віталіна ( літературний твір ).
       2018 р. - Дипломом за зайняте друге місце в обласному конкурсі «Свій голос віддаю на захист природи » нагороджена Олійник Віталіна у номінації малюнок  за їлюстрацію до своєї казки у цьому ж конкурсі .
       2018 р. - Дипломом за зайняте перше місце в обласному конкурсі  « Свій голос віддаю на захист природи » нагороджена Сліпоконь Вєра .
           Вихованці гуртка "Композиція" завжди приймають участь у виставках та конкурсах районного, обласнго та Всеукраїнського значення.
Процес освіти та виховання при вивченні різних видів мистецтв треба бачити, як єдиний і нерозривний. Неможна виховувати не навчаючи. Тому навчання образотворчому мистецтву передбачає не тільки зображувальну грамоту, але й активне художнє виховання гуртківців.


Немає коментарів:

Дописати коментар